Hizmet Sözleşmesi

NetDC  yapılan Webhosting ödemelerinin geri iadesi bulunmaktadır. Bu süre sipariş sonrası 7 gün için geçerlidir. Sanal sunucu, dedicated, alan adı, aylık alınan hosting reseller ve diğer hizmetlerimizden yararlanan müşterilerimiz geri iade kapsamında değildir. 7 Gün Para İade garantisi çerçevesinde geri ödemeler 21 iş günü içerisinde yapılır. Bayiler kendi üyelerinin üyeliklerini kesme hakkına sahiptir. Keyfi geri ödeme istekleri göz önünde bulundurulmaz. NetDC Bilişim Hizmetleri , barındırılan sunucunun ve diğer hizmetlerin sipariş tarihinden itibaren sipariş edilen süresinin bitimine kadar alınan hizmetin UP(açık) tutulmasından sorumludur. Aşağıdaki kuralların ihlâl edilmesi durumunda bu sorumluluk ortadan kalkacak ve söz konusu hizmet kapatılacaktır.

NetDC Bilişim Hizmetleri sunucularından web hosting ve reseller hosting hizmeti alan müşteriler aynı sunucuyu başka müşterilerle paylaşmayı kabul ederler. Herhangi bir müşteriye ait web sitesi sunucu kaynaklarını diğer müşterilerin sitelerinin çalışma hızını etkileyecek şekilde kullanırsa NetDC Bilişim Hizmetleri bu web sitesinin yayınını geçici veya kalıcı olarak durdurma hakkını saklı tutar. Bu tür bir durumda NetDC Bilişim Hizmetleri müşteriden web sitesini başka bir sunucuya taşımasını talep edebilir. Bu tür durumlarda NetDC Bilişim Hizmetleri para iadesi yapıp/yapmama kararı verme hakkına sahiptir. Müşteri alınacak her türlü kararı peşinen kabul etmiş sayılır.

Kişileri yanıltıcı, aldatmaya yönelik herhangi bir obje ekleme/silme ve düzeltmeye yönelik her türlü işlemler sahtekârlık olarak kabul edilip, yasaklanmıştır. Şahısların isimlerini, şirket isimlerini kullanarak işlem yapmak, bu yol ile sahtekârlık yapmak kesinlikle yasaktır

NetDC Bilişim Hizmetleri ‘nin sağlayacağı tüm hizmetlerin aktif hale getirilebilmesi için hizmet ücretlerinin peşin ödenmesi gerekmektedir. Ayrıca, mevcut müşterilerimizin ödeme tarihlerinin hafta sonu veya tatil günlerine denk gelmesi durumunda hizmet ödemelerinin hafta sonu ya da tatil günlerinden önceki iş günlerinde ödenmesi gerekmektedir. NetDC Bilişim Hizmetleri ‘nin müşteri takip sistemi tamamen otomatik olup, ödeme tarihi üzerinden 1 saat geçen ve hala ücreti ödenmeyen hizmetleri otomatik olarak durdurmaktadır. Hizmet durdurulmasını takip eden 4 saat içerisinde de ödeme yapılmaması halinde kullanıcıya ait tüm bilgileri NetDC Bilişim Hizmetleri sunucularından silinmektedir. Bu tür durumlarda yaşanacak veri kayıplarından NetDC Bilişim Hizmetleri hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Herhangi bir servise ait ödeme gecikmesi olması halinde NetDC Bilişim Hizmetleri kullanıcıya ait diğer hizmetleri de durdurma hakkını ve gerekli ödeme yapılana kadar hizmetleri tekrar başlatmama hakkını saklı tutar. Bu hakka ödeme yapılmaması halinde alan adının kullanımını durdurma ve alan adına el koyma hakkı da dahildir. PayPal ile yapılan hizmet ödemelerinde toplam ücret tutarı USD olarak hesaplanmaktadır.

NetDC Bilişim Hizmetleri tüm web hosting ve reseller hosting müşterilerinin hesaplarını haftalık ve aylık olmak üzere iki periyodda yedeklemektedir. Fakat NetDC Bilişim Hizmetleri hiçbir zaman yedek alma zorunluluğunda değildir. Müşteri kendi yedeğini almakla yükümlüdür. Yedek alınmaması nedeniyle yaşanacak veri kayıplarından NetDC Bilişim Hizmetleri sorumlu tutulamaz.

NetDC Bilişim Hizmetleri servisleri kullanılarak hile ile satın alınan ve satılan ürünler, parçalar veya servisler, finansal girişimler “dolandırıcılık” olarak adlandırılıp, gerekli “yasal işlemler” uygulanır.

NetDC Bilişim Hizmetleri üzerinden kaydı gerçekleştirilen tüm alan adları müşterinin kayıt esnasında verdiği bilgiler doğrultusunda kaydedilir.Alan adlarının tüm kullanımı müşteriye aittir. NetDC Bilişim Hizmetleri alan adının bitiş süresine yakın tarihlerde müşteriye uyarı mailleri gönderir. Ancak alan adının süresinin bitimini takip etmek tamamen müşterinin sorumluluğudur.Süre bitiminden dolayı kaybedilen alan adlarından NetDC Bilişim Hizmetleri sorumlu tutulamaz.

NetDC Bilişim Hizmetleri ‘ne ait servisler yasadışı herhangi bir amaç için kullanılamaz, yada bu tür aktivitelere destek veremez. NetDC Bilişim Hizmetleri suç teşkil eden yasadışı durumları ya da yanlış kullanımdan şüphelendiği durumları araştırma, bulgu sonucunda kapatma yetkisine sahiptir

NetDC Bilişim Hizmetleri servisleri kullanılarak yayınlanan (Mail, upload v.b. yollarla) zarar verici her türlü objenin sorumluluğu müşteriye aittir. NetDC Bilişim Hizmetleri bu durumlarda müdahale edip, söz konusu hesabı kapatma yetkisine sahiptir.

NetDC Bilişim Hizmetleri Kötü amaçla kullanılan ve başkalarının elektronik posta adresini kullanmasına engel olacak mail veya haberler hesabınızın kapatılmasına sebep olacaktır. Spam Kullanmak; Özellikle elektronik posta, haber, web host üzerinde barındırılarak yayınlanan spamlar ile ilgili NetDC Bilişim Hizmetleri hiçbir barındırma hizmetine ve sunucuya tölerans tanımayacaktır. Bu tarz servisleri barındırmak ” kesinlikle ” yasaktır!

Erişim

NetDC Bilişim Hizmetleri servislerini /adını kullanarak diğer kullanıcıların hesaplarında yetki almaya çalışmak, yetki talep etmek veya yetki alarak girmek, bu yolla başkalarının bilgilerinin kaybolmasına neden olmak NetDC Bilişim Hizmetleri tarafından kesinlikle yasaklanmıştır. Güvenlik ilkesinin ihlâli sayılıp, hesabınızın kapanmasına sebebiyet verecektir.

Sunucu kullanımı

NetDC Bilişim Hizmetleri tarafından sağlanan tüm sunucuların içeriğinden tamamen müşteri sorumludur. NetDC Bilişim Hizmetleri tarafından sağlanan sunucularda UP/DOWN kullanımı yasaktır, IRCD sunucuları ve warez dosyalar bulundurmak kesinlikle yasaktır. Bu tür sistemlerin veya dosyaların tespiti halinde NetDC Bilişim Hizmetleri sunucuyu uyarısız kapatma hakkını saklı tutar. Sunucularımızda Spam yapmak kesinlikle yasaktır. NetDC Bilişim Hizmetleri yetkililerine karşı uygunsuz, ahlaksız, saygısız ve anormal davranışlarda bulunan müşterilerimizin sunucularını kapatma hakkımızı saklı tutuyoruz.

Marka gizlilik ilkelerinin ihlâli

NetDC Bilişim Hizmetleri servislerini kullanarak mail v.b. yollar ile herhangi bir şirketin/şahsın gizlilik ilkelerini ihlâl etmek, patentini kullanmak, birinin malını kullanmak, izni olmayan resim ve müzikleri kullanmak, yayınlamak kesinlikle yasaktır .

Sunucu yönetimi

NetDC Bilişim Hizmetleri sağladığı tüm sunucularda donanımsal ve network desteğiyle sorumlu olup sunucunun ve sunucu üzerine kurulu webhosting türü yazılımın yönetimi müşteriye attir. Tüm NetDC Bilişim Hizmetleri müşterileri bu kullanım sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar. Kuralların ihlâli durumunda NetDC Bilişim Hizmetleri hesapların ve sunucuların kapatılma hakkını gizli tutar.

Site içerikleri

NetDC Bilişim Hizmetleri sunucularında barınan tüm siteler Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uygun olmak zorundadır. NetDC Bilişim Hizmetleri sunucularında Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına aykırı içerik bulundurmak kesinlikle yasaktır. NetDC Bilişim Hizmetleri sunucularında hacking ve warez içerikli siteler kesinlikle barındırılamaz. Bu tür sitelerin tespit edilmesi durumunda NetDC Bilişim Hizmetleri hizmeti süresiz durdurma hakkını saklı tutar.

Güvensiz Davranış

NetDC Bilişim Hizmetleri servislerini kullanarak diğer şahısların iş ve network bilgi/işlemlerini etkileyecek (DDOS, trojan, virüs v.b.) yazılımların kullanımları yasaklanmıştır. Tespit edilen kullanıcı hakkında gerekli yasal işlem yapılacaktır.

© Copyright, 2018 NetDC Bilişim Hizmetleri. All Rights Reserved.

Click Me